Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Sprawdź, jak z powodzeniem pozbyć się zainfekowanego WordPressa.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Treści zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może strona rozsyła niechcianą pocztę? To raptem parę z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach niezbędne jest błyskawiczna reakcja, aby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa często przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – dokładne sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują pełny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające ryzyko dalszych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do listy wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż usunięcie wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, że taki przypadek nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]