Badania operatorów

Na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ sprawdzisz, komu zlecić badania operatorów Kęty.

Są niezbędne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator wózka oraz innej maszyny. Choć sporo kandydatów podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie mamy problemów psychicznych, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących trudności. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Czego należy się po nich spodziewać?

Jak wyglądają badania operatorów?

Na otwierającym etapie testu kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę formularz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, zwłaszcza trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie określić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną i umiejętności społeczne. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od tego, jaką profesję wykonuje kandydat. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży stres, ale jej zaliczenie nie jest problemem.

Badania operatorów na aparatach

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli starający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do gorszego nastroju albo test wykaże, że przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli powodem jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]