Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Zamów aparat do terapii ultradźwiękowej.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, stawów, wiązadeł czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]