Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Dowiedz się, jak zamówić uszczelnianie okien PCV. Skieruj się tu.

Na komfort domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]