Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Dowiedz się, jak zamówić wywóz mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z różnych względów nie potrafimy się pozbyć. Przeważnie chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze czy też do piwnicy, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po wielu miesiącach także te pomieszczenia robią się tak ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, by uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, poddasza oraz piwnicy.

Zleć odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, fragmenty stolarki okiennej, połamane meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Stare meble, jeżeli zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być spalone lub trafić na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części składowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu nowych szaf, łóżek lub półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]