Czym jest mass collect?

Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach oraz wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych pomyłek, które mogą zdarzyć się w czasie tej czynności.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i część banków spółdzielczych) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca rozlicza około setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]