Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli szukasz deski panelowej, skieruj się na ten adres.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]