Nowoczesna telewizja – wzmacniacz szerokopasmowy

Dalsze informacje o wzmacniaczu szerokopasmowym.

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie służące operatorom telewizji kablowych. Ich kluczową rolą jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do indywidualnych odbiorców. Gdzie znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – znakomity sygnał

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują zazwyczaj w paśmie 30 Hz – 1 GHz. Doskonale redukują rozmaite zakłócenia spowodowane np. przez internet bezprzewodowy oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj zlokalizowane są w budynkach, w których znajdują się klienci. Sprzęty tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany bez żadnych ograniczeń. Uzyskiwany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a eksploatacja wzmacniacza prosta. Moduły te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Parametry mogą być różne, w zależności od stosowanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana konfiguracja

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Wykorzystuje się do tego celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Sprzęty posiadają również profesjonalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne. Zaawansowane technicznie modele mają wbudowany specjalistyczny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że moduły te są bardzo popularne i gwarantują abonentom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Ogromnym plusem jest również niski poziom mocy do <8W.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]