Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

Zobacz, gdzie zamówić drukarkę 3D.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Ocenia się, że korzystając z drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny aż o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną konstrukcją i prostą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w przeróżnych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest trwały i dokładny, a podczas procesu drukowania nie pojawiają się wypaczenia ani przesunięcia warstw.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]