Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty kiszonej, koniecznie wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają też inne, dotychczas mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy mówimy o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób zapomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy czy wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają w łatwy i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki niezbędne dla jego poprawnego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający mnóstwo związków wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to też wspaniałe źródło witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy P i K oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Dlaczego należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Dodatkowo nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak np. refluks czy wrzody dwunastnicy. Działają one także osłonowo w czasie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]