Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Kliknij tutaj, aby zamówić listwę podłogową.

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]