Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Dowiedz się więcej o klaserze na banknoty.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z poszukiwania i kupna nowych eksponatów, ale również uczucie spełnienia z ich oglądania i układania. Zdobyte numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych albumach i klaserach, za sprawą których swobodnie będzie można je oglądać, a równocześnie ochroni się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Album na monety i banknoty – ogromne usprawnienie przy segregowaniu eksponatów

Numizmatycy mają obszerny wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, niemniej jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają na klasyfikację monet danego typu. Warto pamiętać, że część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba nabywać je oddzielnie dobierając je do wielkości kolekcjonowanych banknotów czy monet. Dowolność wpinania i wypinania kart jest dużym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów bądź zarysowania monet. Ponadto, dysponując niewielką kolekcją, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, wystarczy zakupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, że często wyglądają jak albumy ze zdjęciami czy książki, dzięki czemu łatwo schować je na półce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserach na monety można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w stronach albumów wykonanych z plastiku chować mniej wartościowe monety, które nie posiadają już stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Unikatowe monety w stanie menniczym czy też te wybite z drogich kruszców wypada wpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, gdyż wielu producentów oferuje strony do albumów, w które bez problemu można wsunąć monety w kapslach czy też w usztywnionych, papierowych holderach.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]