
Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?
Potrzebujesz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego? Powinieneś odwiedzić ten adres.
Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – wskazania do używania
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ chłonki. Istnieje multum wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego
Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tych urządzeń. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź stany zapalne, które trzeba uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]