Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wycieczka na Kilimandżaro - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają przede wszystkim sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, jak również przepiękne krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się także zakupić leki przeciw malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni również stosowna profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]