Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Aktualna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności i przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w toku długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o inne góry Europy, sporą popularnością cieszą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte oraz Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]