Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Potrzebujesz więcej informacji o wyprawie w Himalaje? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty powoduje też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Lhotse i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, bowiem często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]