Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Malarstwo komputerowe - uzupełnij swoją wiedzę!

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci stosują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Jest sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym oprogramowanie game devów i artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Krita, Corel Painter czy ArtRage, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelami lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Na ogół nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, lecz by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najpopularniejsze triki używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]