Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Kurs górski - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Góry są zachwycające, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co kilka dni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze masowo przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Dlatego tym, którzy uwielbiają góry wysokie i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w plenerze w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, by posiąść istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się potrzebne w przypadku rozmaitych niefortunnych wypadków. Szkolenie pokrywa też reguły prawidłowego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]