Wypożyczalnia szalunków – dla kogo taka usługa?

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków Kraków.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować też konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, dobrze rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie też troska o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]