Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]