Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych Małopolska na domygoralskie.com.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się także wielkimi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy drewniane stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to teraz doskonały przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują także inne nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał świetnie, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]