Wisiorki z ametystami

Szukasz ametystów? Wejdź na http://bit.ly/2wUJvz6.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.