Srebrne wisiorki

Dowiedz się więcej o zawieszkach na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Przed schowaniem do kuferka kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.