Do czego służą tabliczki informacyjne

Zamów tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle istotną funkcję w polskich miastach oraz w budynkach. Zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli, jednak dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, wzrasta też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – zlokalizowane przy wejściu do pokoju

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak bloki, zakłady przemysłowe, przedszkola, szpitale. Przyczyniają się do tego, że z łatwością wyszukamy właściwy budynek. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To wielki zbiór oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub pracownika w ogromnych biurowcach – w urzędach w przedsionku wiszą tabliczki z numerami departamentów. Szukasz sekretarza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – tworzone z trwałych surowców

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie są drogi ewakuacyjne, wskazują strefy służbowe, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]